Korporacyjna obsługa spółek oraz prawo handlowe to kluczowe dziedziny praktyki naszej kancelarii. Zajmujemy się wszystkimi zagadnieniami i problemami, jakie mogą pojawić się na tle funkcjonowania wszelkiego typu podmiotów prawa handlowego.
W ramach prowadzonej działalności kancelaria uczestniczy w przedsięwzięciach dotyczących zakładania spółek handlowych oraz ich oddziałów i przedstawicielstw, a także innych podmiotów takich, jak stowarzyszenia i fundacje. Reprezentujemy naszych klientów w toku postępowań rejestracyjnych w KRS oraz odpowiednio przed innymi organami lub instytucjami.
Praktyka naszej kancelarii obejmuje też bieżącą obsługę prawną podmiotów prawa handlowego poprzez organizację zgromadzeń wspólników, przygotowywanie projektów uchwał i inne dalsze działania związane z funkcjonowaniem struktur korporacyjnych.
Istotnym elementem świadczonych przez nas usług jest również doradztwo w zakresie procesów transformacyjnych. Prawnicy naszej kancelarii udzielają pomocy w ramach działań zmierzających do łączenia, podziałów i przekształcania spółek handlowych, a także sprzedaży udziałów, akcji lub przedsiębiorstw.
W ramach kompleksowej obsługi prawnej doradzamy naszym klientom i przygotowujemy dla nich projekty wszelkiego rodzaju umów gospodarczych oraz pomagamy rozwiązywać liczne problemy wiążące się z prowadzeniem działalności gospodarczej.
Poniżej prezentujemy wybrane doświadczenia prawników kancelarii w zakresie korporacyjnej obsługi spółek i prawa handlowego:
- Reprezentowanie niemieckiej grupy konsultingowej w sporze z jej polskim oddziałem na tle stosunków własnościowych w ramach spółek wchodzących w skład grupy (2004)
- Sprzedaż akcji DEC będących własnością Nafty Polskiej S.A. inwestorowi zagranicznemu (Dyrekcja Eksploatacji Cystern Sp. z o.o. – 2000)
- Reprezentowanie jednego z wiodących europejskich koncernów prasowych w konflikcie związanym z wyłączeniem akcjonariusza i wypłatą odszkodowania za złamanie postanowień porozumienia akcjonariuszy (1999)
- Doradztwo na rzecz banków inwestycyjnych w związku z publiczną ofertą sprzedaży akcji banku dokonywaną w USA wedle zasady 144A w powiązaniu z emisją GDR-ów oraz drugą publiczną emisją akcji PBK (PBK S.A. – 1999)
- Reprezentowanie skandynawskiego koncernu prasowego w konflikcie z akcjonariuszem o odszkodowanie za zaniedbanie wdrożenia porozumienia akcjonariuszy (1996)
- Doradztwo prawne na rzecz zarządu banku w toku tworzenia grupy bankowej, przygotowanie projektu umowy o utworzeniu grupy oraz analiza prawna skutków jej utworzenia (Grupa Pekao S.A. – 1996)
- Reprezentowanie firmy posiadającej jedną z największych sieci handlowych w sprawie o upadłość wszczętej przez szwajcarskich i japońskich wierzycieli (1993)